Jdi na obsah Jdi na menu
 


Letś dance 2

 

    Andie zemřeli rodiče, když jí bylo 16. Od té doby žije u matčiny kamarádky na baltimorském předměstí. Místo školy tráví raději veškerý volný čas na ulici se svou crew, s níž se usilovně věnuje pouličnímu tanci a nejrůznějším performancím z něj pramenících. Po posledním průšvihu dostane od pěstounky na vybranou, buď se sama rozhodne, co je pro její budoucnost důležité, a začne se tanci věnovat seriózně, nebo musí odejít do internátní školy mimo město.

    Andie se po naléhání svého bratra rozhodne zkusit přijímačky na Marylandskou školu umění MŠU, mekku moderního tance. Přes veškeré nedostatky z klasických tanečních prvků Andie úspěšně projde přijímačkami, neboť zaujme jednoho z členů poroty moderními tanečními prvky. Zdálo by se, že teď začne šťastné období Andiina života. Konečně má možnost studovat to, co ji celý život bavilo a uklidní se i její napjatý vztah s pěstounkou.

    Opak je však pravdou, Andie musí do úmoru dřít klasické taneční figury, které ostatní studenti zvládají bez problémů, ve škole je za outsidera a nemá čas ani na své kamarády ze sousedství, kteří jí kvůli časté nepřítomnosti vyloučí z taneční crew.

    Všechno se ale změní, když se Andie seznámí s Chasem, vynikajícím tanečníkem, školní celebritou a bratrem ředitele školy. Chase zvládá studium bez nejmenších problémů, vše se mu daří, ale neustále mu něco chybí a on se snaží najít pro svůj tanec výraz, se kterým by se mohl ztotožnit. Rebelka Andie a její taneční styl mu hned padnou do oka a netrvá dlouho, než se tihle dva spřátelí a spolu s několika dalšími studenty MŠU dají dohromady taneční skupinu s cílem vyhrát The Streets - největší pouliční taneční soutěž, jíž dominuje právě Andiina bývalá crew.

    Nová taneční skupina to ovšem nebude mít lehké, přízeň publika není na její straně a cvičit musí také potají, neboť MŠU podobné aktivity neschvaluje.Let's Dance 2 - Street Dance je v první řadě tanečním filmem, scénář je variovaným klišé snad na téměř jakýkoli taneční film počínaje Hříšným tancem a Flashdancem konče.

    Hlavní hrdinka je outsider, řeší životní problémy, hledá sebe samu a nadevše miluje tanec. V průběhu filmu najde lásku, vyřeší životní problémy a triumfuje tancem ve strhujícím finále.